Kategoriler
Alışveriş Sepetim

La Vital Kedi Maması

La Vital

La Vital hem kedi hem de köpek ürünlerine sahiptir. Kedilerin yaş gruplarına göre köpeklerin ise ırklarına göre ürünler satışa sunar. La Vital mama içerdiği proteinler sayesinde hem kedilerin hem de köpeklerin alması gereken miktarı karşılamaktadır.

La Vital Markasının Tarihi

La Vital hayvanların daha sağlıklı bir şekilde beslenip aktif bir şekilde hayat sürmeleri için kurulmuş bir markadır.  Kedi ya da köpek mamaları çeşitli çalışmalar sonucunda üretilmiştir. Her hayvana özel mama türleri bulunur. La Vital mama köpek türlerinde küçük, orta ve büyük ırklar için üretilir. La Vital kedi mamaları yavru, ileri ve yetişkin olmak üzere 3 farklı grupta ürün satışa sunar. Üretilen mamalar laboratuvar ortamında çeşitli testlerden geçirilmektedir. İçeriğinde var olan protein miktarları hayvanların günlük ne kadar alması gerekiyorsa o miktarda içeriğe eklenir. 

Her yaş grubundakiler ya da türdekiler günlük gerekli enerjiyi alarak daha aktif bir yaşam sürer.  La Vital sadece üretim yapmakla kalmaz.  Marka olarak hayvan farkındalığını birçok iletişim kanalları yolu ile sağlar.  Kalite ve Arge başarısı yanında hayvanseverler için de farkındalık yaratarak kedi ve köpeklerin daha çok sahiplenilmesi için öncülük etmektedir. Özellikle hayvanlar gününde de sosyal farkındalık yaratma amacı ile çalışmalar sürdürülür.

La Vital ürünleri kolay erişilebilir ve uygun fiyatlı olduğu için insanlar tarafından tercih edilmektedir. Markanın temel amaçlarından biri, kedilerin en sağlıklı şekilde hayatlarını sürdürmesi için gerekli takviyelerin sağlanmasına aracı olmaktır. Ürünlerin tamamı el değmeden steril bir ortamda üretilir ve paketlenir.

La Vital Kedi Mamaları Çeşitleri

La Vital tarafından üretilen mama çeşitleri kediler için 3 farklı yaş grubuna göredir. Bazı hayvanlar kuru mama severken bazıları ise yaş mama sever.  Kuru mamaların en belirgin özelliği uzun süre kolay bir şekilde saklama imkanı bulunmasıdır. Hem ev hem de sokak kedileri için tercih edilebilen bu ürün yaş mama kadar besleyici özelliğe de sahiptir. Kuru mamaların tüketimi ve sindirimi de kolaydır. Yaş mamalar ise kediler tarafından sevilir.

Hayvanseverler kuru mamanın yanında yaş mama da tüketerek onlara ödül verebilir. Yaş mamanın içerisinde bulunan besin değerleri kuru mamaya göre daha zengindir. Sindirim açısından bakıldığında her iki mama da kediler tarafından kısa sürede sindirilme özelliğine sahiptir.

Kedi mamaları kaliteli olarak seçilmediği zaman bağırsaklarında sorunlar ortaya çıkmaktadır. La Vital mama yavru ve yetişkin kedilerde farklı beslenme türünü uygulamaktadır. Bu sayede kediler dönemsel olarak doğru beslenir. Kediler beslenirken mamaların yanında yemek atıklarının verilmesi doğru değildir. Mamalar almaları gereken besin değerini fazlası ile karşılar. Aşağıda La Vital tarafından üretilen mama türleri yer almaktadır:

·        Kedilerin yaşlarına göre çeşitler bulunmaktadır.

·        Her ırka uygun La Vital mama satılır.

·        Kısır olan ve olmayan kediler için farklı türden mamalar üretilir.

·        Müşteriler kuru ya da yaş mama olarak tercilerini kullanabilir.

·        Somon ya da tavuk gibi ek besinler ile zenginleştirilmiş mamalar üretilmektedir. La Vital kedi mamaları bu besinler protein açısından daha da zengin olmasını sağlamaktadır.

Mama alırken fikir sahibi olmayanlar ya da bu konuda destek almak isteyenler veterinerlerden yardım alabilir. Bu şekilde kedilerine en uygun beslenme programı ile sağlıklı ve dengeli beslenmelerini sağlayabilir. La Vital kedi maması hem fiyat hem de içerik açısından müşterilerin memnuiyeti için çalışmaları sürdürür.

La Vital Yavru Kedi Mama Çeşitleri

Yavru kedilere beslenme konusunda yetişkinlere göre daha hassas davranılmalıdır. Bunun sebebi bağırsak sistemlerinin daha kolay bir şekilde hastalanmasıdır. Kediler doğdukları andan itibaren etobur olarak beslenir. Bu da onların protein ağırlıklı olarak beslenmeye ihtiyaç duyduğunu gösterir. La Vital ürün türleri arasında ağırlıklı olarak et olan mamalar da yer almaktadır. Yavru kedi mamalarında aynı zamanda vitaminler ve folik asit de olmalıdır. Özellikle A, B ve C vitaminleri onların daha hareketli olması için gereklidir.

Kedilerde görülen hastalıkların birçoğunda gerekli besinlerin ya da vitaminlerin alınmasından kaynaklanan durumlar görülür. Özellikle yeni doğmuş kedilerdeki hastalıkların sebeplerinden büyük bir çoğunluğunu dengeli beslenmeme oluşturur.

Yavru kedilere bir aylık olmaya başladıktan sonra kuru ya da yaş mama verilmeye başlanabilir. Bu mamalar ile birlikte ek vitaminler de verilmesi gerekir. Fakat La Vital mama içerisindeki maddeler sayesinde kedilerin gerekli vitaminleri almasını sağlar. Aynı zamanda onların bağırsak sisteminin de gelişimine yardımcı olur. Aşağıda yavru kediler için mamalar verilmektedir:

·        La Vital Cat Kitten Salmon Somunlu Yavru Kedi Maması: İçerisinde A, B, E ve K vitaminleri bulunmaktadır. Ayrıca içerisinde yer alan magnezyum ve potasyum gibi minareler kedilerin gelişimine katkı sağlar. Pakette balıkyağı, somon balığı unu, patates, protein tozu, pirinç, pancar, hayvansal yağ ve glüteni bulunur. Ürün 1’er kilogram paketler halinde satışa sunulur.

·        La Vital Kitten Yavru Kedi Maması: Bu mama türü 3 haftalık olunmaya başladıktan sonra kullanılabilir.  Hayvan sahipleri kedileri 1 yaşına girinceye kadar ürüne devam edebilir. La vital yavru kedi maması balıkyağı ve kurutulmuş yumurta da içermektedir. Paketin üzerinde yazan son kullanma tarihine kadar tüketilebilir. Kediler potasyum ve sodyum sayesinde de daha küçük iskelet yapısına sahip olur. Bu sayede herhangi bir kaza geçirilmesi durumunda iskelet sistemleri kolay bir şekilde hasar almaz. Mamanın daha lezzetli ve protein olması için somon balığı unu da bulunur.  Ürün 12 kilogram paket halinde satılmaktadır.  Özellikle çok kedisi olanlar bu ekonomik paketi satın alabilir. Ürün uygun koşullarda saklandığında son kullanma tarihine kadar kullanılabilir.

·        La Vital Kitten Somonlu Yavru Kedi Maması: Somon seven kediler için lezzetli olarak üretilmiş mama 1.5 kilogramlık paketler halinde satılır. İçerisinde diğer La Vital yavru kedi maması paketlerindeki gibi vitaminler ve minareller de bulunmaktadır. Yeni doğmuş kediler bir yaşına kadar bu ürünü rahat bir şekilde kullanabilir. Susuzluk problemi yaşayan kediler için de bağırsak sistemlerine iyi gelecek maddeler eklenmiştir. Bu sayede kediler kabızlık ya da ishal gibi sorunlar yaşamaz.

La Vital Kısır Kedi Mama Çeşitleri

Kedilerin kısırlaştırılması onların sağlığı açısından oldukça önemlidir. İşlemden sonra kedilerde kızgınlık durumları görülmez. Eşlemede görülen sorunlar ortadan kalkar. Kedilerde de meme ya da rahim kanserleri görülür. Bunlarda kısırlaştırmadan sonra bu hastalıkların riskleri de olmaz. Kedilerin uzun süre yaşaması için de gerekli olan yöntemdir. Dişi kedilerde olduğu gibi erkek kedilerde de kanser olarak prostat kanseri görülebilir. Kısırlaştırılma işlem bu kanserin de ortadan kalkmasını sağlar. Ayrıca testisleri ile ilgili sıkıntılar da görülmez.

Kısırlaştırma işleminden sonra kedilerin kilo alma eğilimleri daha fazladır. Bunun sebebi işlemin metabolizmayı yavaşlatmasıdır. Bu sebepten dolayı operasyondan sonra eve getirilen kediler dengeli bir şekilde beslenmelidir. Eski yedikleri yiyecekler ile aynı miktarda beslenilmemesi gerekir.  Ameliyat öncesinde yetişkinler için uygun olan mama tercih edilirken ameliyat sonrasında kısırlaştırılmış kediler için üretilmiş mamaya geçilmelidir.

Özel olarak yapılan mamaların içerisinde kalori miktarı diğer mamalara oranla çok daha azdır. Yapılan egzersizler ve kullanılan özel mamalar sayesinde kilo alma durumu ortadan kalkar. Kedilerin kilo alması onların sadece hareketlerinin kısıtlandığı anlamına gelmez. Vücutta biriken fazla yağ sebebi ile birçok organda yağlanmalar da görülür. Bu da organların verimli bir şekilde çalışmaması anlamına gelir.

La Vital her tür kediye uygun ürün ürettiği için kısırlaştırılmış hayvan sahipleri de uygun mamayı bulabilmektedir. Kediler hem yaşlarına hem de kısır olup olmadıklarına göre farklılık gösterdiği için farklı mamalar tercih edilmelidir. Yeni doğum yapmış kediler besleyicilik açısından daha yoğun mamalar yemelidir. Kısırlaştırılmış kedisi olanlar için de onların enerjilerini sabit tutacak ve sağlıkları açısından da hareketli yaşamlarını dengeleyecek besinler tüketilmelidir. 

Kediler veteriner kontrolünde kısırlaştırılmalıdır. Kısırlaştırma işlemi onların çoğalmalarının önüne geçer. Hem erkek hem de dişi kedilere kısırlaştırma işlemi yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlardan bir tanesi, operasyon öncesi ve sonrasındaki beslenme şeklidir. Yaklaşık olarak 12 saat öncesinde mama verilmemesi gerekir. 

La Vital mama türlerinde somon, kuzu eti ve tavuk gibi et gıdalar kullanılır. Bu gıdalar ile birlikte et yan ürünleri de takviye olarak besin içeriklerinde yer almaktadır.  Etobur olarak beslenen hayvanlar bu sayede hem lezzetli hem de bol proteinli besinler almış olur. Aşağıda kısırlaştırılmış kedilere özel olarak üretilen mama türleri tek tek sıralanır:

·        La Vital Cat Adult Sterilsed Salmon Kedi Maması: 1 yaşından itibaren kullanılabilmeye uygundur. İçerisinde bulunan somon sayesinde kısırlaştırılmış kedilerin dengeli bir şekilde beslenmesi sağlanır. Paket 12 kilogramlık olarak satılmaktadır. İçerisinde düşük miktarda magnezyum bulunur. Bunun yanı sıra kediler için tehlikeli olan maddeler arasında GDO yer almaktadır. Fakat paket, herhangi bir şekilde GDO ürün içermez. Metabolik olarak vücudu dengede tutan maddeler bulunur.

·        La Vital Cat Adult Sterilsed Lamb Kuzu Etli Kedi Maması: Kedilerin kısırlaştırma işleminden sonra hormonal olarak dengesizlikler görülebilir. Bunun yanı sıra operasyon sonucunda böbrekler ile ilgili de birtakım hastalıklar görülebilir. Bunun için mineral açısından zengin ürünler seçilmelidir. La Vital kısırlaştırılmış kedi maması içerisinde hem minareller hem de protein açısından zengin olan kuzu eti aromaları bulunmaktadır. İçerisindeki maddeler bağırsakların çalışma hareketlerini de dengelenmesini sağlar. Kısırlaştırılan kedilerin metabolik olarak kondisyonları da diğer kedilere oranla daha düşüktür. Fakat bu durum alınan doğru besin takviyeleri sonucunda ortadan kalkar.

·        La Vital Maintanence  Adult Chicken Kedi Maması: Tavuk seven kediler için tercih edilebilecek mama türleri arasında yer alır. İçerisinde protein, yağ, lif, kül, kalsiyum, fosfor, magnezyum, sodyum ve potasyum bulunur. Mama yetişkin kediler için uygundur. Kediler 12 aylık olduktan sonra bu ürün kullanılmaya başlanabilir.  Genelde 7 yaşına kadar yaşadıkları için bu süre boyunca mama tüketimine devam edilebilir. Kısır olan kediler için sağlıklarını tehlikeye sokacak herhangi bir hormonal madde içermez. Tavuk aroması ile birlikte pirinç ve mısır da bulunmaktadır. Ürün 1,5 kilogram paketler halinde satılır. Tavuk kemiklerin ve kasların daha güçlü yaparak kedilerin hareketlerini de güçlendirir.

Zenginleştirilmiş mamalar sayesinde dışarıdan et ya da balık verilmesine gerek bulunmamaktadır. Verilen her ek gıda kedilerin sağlığını olumsuz yönde etkileyerek vücutlarında fazla yağın depolanmasına sebep olur. Aynı zamanda gerekli vitaminler de karşılandığı için ek vitaminler sağlık sorunlarına yol açabilir.

La Vital Kedi Maması

Kedi mamalarının türleri birbirlerinden farklıdır. Kaliteli ve markalı kedi mamalarının alınması durumunda kedilerin sağlıklı olarak beslenmeleri sağlanır. Kedi mamasının seçilmesinde özellikle kolay sindirilebilir özellikte olmasında önem vermek gerekir. Çünkü kediler kolay sindirim sayesinde gün boyu huzursuzluk içerisinde olmamaktadır.

Mamaların doğru seçilmesi sonucunda kedilerin derileri de daha iyi bir konuma gelir. Kediler düzgün mama yedikleri zaman derileri çok parlak görünüme sahip olur. Markalı mamalar ile beslenen kedilerin aynı zamanda kemik yapısı ve eklemleri çok kuvvetli seviyeye gelir. Kedilerin üriner kanallarının düzgün çalışması için magnezyum seviyesi düşük olan mamaların satın alınması gerekir. Bunun sonucunda kedilerde yüksek magnezyum oluşmaz ve üriner sistemlerinde olumsuz durumlar meydana gelmez.

Aşağıda La Vital kedi maması çeşitlerinden en kaliteli ve sağlıklı olanları ile ilgili bilgiler sırasıyla yer almaktadır:

·        La Vital Hairball Kuzu Etli Kedi Maması: Bu mama tüyleri çok fazla olan kediler için satışa sunulmaktadır. 1 ve üzeri yaşlarda olan kediler için en çok tercih edilen ürünlerden birisidir. Bu mama sayesinde kedilerde meydana gelen tüy yumakları azalmaya başlar ve kedilerin bakımları yapılmış olur. La Vital Hairball kuzu etli kedi maması, kedilerin sindirim sistemlerinin de kolay bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Bu yüzden kolay sindirilebilir mamaların arasında yerini alır. Bu mama kedilerin bağırsaklarının da düzenli bir şekilde faaliyet içerisinde olmasını sağlar. Mama içerisinde düşük magnezyum bulunur. İçerisinde yer alan balık yağı sayesinde kedilerin yuttukları tüyler kontrol edilmektedir.

·        La Vital Somonlu Kısırlaştırılmış Kedi Maması: Bu mama kedilerin kısırlaştırılmasından sonra tüketilmesi gereken mamalardandır. Kısırlaştırma dönemi sonucunda kedilerin iştahlarında yüksek oranda artışlar meydana gelir. Bunun sonucunda da kilo oranları da artmaktadır. Bu mama ile kısırlaştırılmış kedilerin kilo alımları düzenli bir şekilde yapılır. Kedilerin böbreklerinin de sağlıklı olarak çalışmasına yardımcı olur. Mamanın içerisinde bağırsakların daha hızlı faaliyet içerisinde olmasını sağlayan frukto-oligosakkarit bulunmaktadır. Kısırlaştırılmış kedilerin vücutlarının daha kondisyonlu olmasını sağlar. Bu mama kesinlikle GDO maddesi ile üretilmemiştir. Magnezyum seviyesinin mamada düşük olmasından dolayı kedilerin böbrekleri de daha sağlıklı bir şekilde çalışır. 1 ve 7 yaş arasında yer alan kısırlaştırılmış kediler için satışa sunulur.

·        La Vital Somonlu Yavru Kedi Maması: Bu mama La Vital kedi maması türlerinin içerisinde en sağlıklı ve kaliteli ürünlerin arasında yerini alır. La Vital Kitten Somonlu yavru kedi maması 3 hafta veya 12 aylık kediler için önerilmektedir. Bu mama sayesinde yavru kediler büyüme ve gelişimlerini sağlıklı bir şekilde geçirme şansını elde eder. İçerisinde GDO maddesi olmamasından dolayı doğal vitaminlerden oluşmaktadır. Aynı zamanda bu mama kedilerin sindirim sistemlerinin de daha iyi bir şekilde faaliyet göstermesine destek olur. Yani kolay sindirilebilir mamalardan birisidir. Mamanın içerisinde somon balığı unu, pirinç, hayvansal yağ, mısır glüteni, kurutulmuş pancar, patates proteini ve balık yağı yer alır. Bu doğal malzemeler içeren mamayı kediler yedikten sonra bağışıklık sistemlerinin korunması sağlanır.

·        La Vital Somonlu Yetişkin Kedi Maması: Bu mama sindirim sorunu ve deri problemi ile karşı karşıya kalan yetişkin kediler için tavsiye edilmektedir. Mamanın içerisinde yer alan Omega yağ asitleri sayesinde deride yaşanan problemler ve tüy dökülmeleri tamamen ortadan kalkar. Sindirim sisteminde sıkıntı içerisinde olan 12 ay ve üzeri kediler bu mamayı tüketebilir. Mamanın içerisinde Omega yağ asitlerinin yanında somon balığı ve bitkisel yağlarda yer almaktadır. La Vital Somonlu yetişkin kedi mamasının içerisinde kimyasal içerikli maddeler bulunmaz. Bağırsakların hızlı ve düzgün bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Bununla birlikte kolay sindirilebilir bir özellikte olduğu için sindirim sisteminin daha da güçlenmesini sağlar.

·        La Vital Kuzulu Kısırlaştırılmış Kedi Maması Bu mama 1 ve üzeri yaşta olan kısırlaştırılmış kedilerin tüketmesi için satılmaktadır. Kısırlaştırılmış kedilerin çok fazla kilo almalarının önüne geçmesinde etkili özelliğe sahiptir. Yani hormon dengesinin düzenli ve dengeli olmasına yardımcı olur. Kedilerin bağırsaklarının da aktif bir şekilde çalışmasını destekler. Sindirim sisteminin düzgün seviyede faaliyet göstermesini sağlar. La Vital kuzulu kısırlaştırılmış kedi maması kolay sindirilebilir La Vital maması arasında en çok tercih edilenlerden birisidir. Mamanın içerisinde tamamen doğal ürünler yer almaktadır. Bu ürünler, işlenmiş hayvansal protein, pirinç, buğday, arpa, hayvansal yağ, kurutulmuş pancar posası, kurutulmuş maya, keten tohumu, bezelye özü, bitkisel lifler, balık yağı, Ayçiçek yağı, sodyum fosfat, işlenmiş bitkisel ürünlerdir.

Ucuz La Vital Kedi Mamaları

La Vital kedi mamalarının seçiminde hem kaliteli hem de uygun fiyatlı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Genellikle ucuz satılan kedi mamalarının içerisinde kedilerin sağlığını tetikleyecek kimyasal maddeler yer almaktadır. Bir kedi mamasının içerisinde bulunmaması gereken maddeler vardır. Bu maddelerden birisi de gıda boyalarıdır. Gıda boyalarının kanserojen maddeler içermesinden dolayı kedilerin sağlığı için mamaların içerisinde bulunmamalıdır. Özellikle kırmızı ve mavi renk içeren mamaları almamanız önerilir.

Kedi mamalarının içerisinde sıklıkla kuyruk yağı da kullanılmaktadır. Kuyruk yağının diğer adı don yağı olarak bilinir. Bu ürünün kedi mamalarının içerisinde bulunması durumunda kedilerin sindirim ve bağırsak sistemlerinin çalışması tamamen zorlaşır. Kedi mamalarının içerisinde koruyucu özellikte olduğu için kullanılan zararlı ürünlerden birisi de, etoksikuindir. Bu maddenin tüketilmesi durumunda kedilerin karaciğer hastalıkları ortaya çıkmaktadır. Bu maddenin kedi mamalarının yapımında kullanılması Avusturya ve Avrupa Birliği ülkelerinde tamamen kaldırılmıştır.

Özellikle ucuz ve kalitesiz kedi mamalarının içerisinde başka hayvanların vücutlarının çeşitli bölümlerinden alınan parçaların eklenmesi ile yapılır. Bu kanserojen içerikli et içeren yan ürünler ile yapılan kedi mamalarını kedilerin tüketmesi sonucunda kedilerin bağırsaklarında bozulmalar meydana gelir.

Kedi mamalarının tatlı bir his uyandırması için içerisine mısır şurubu katılır. Bu mısır şurubu kedilerin sağlığı için tehlikelidir. Kedilerin bu maddeye bağımlı olmasında oldukça etkilidir. Mısır şurubunun eklenmesi ile yapılan kedi mamalarından başka kediler mama tüketmez. 

Kedi mamalarının içerisinde besin değeri olmayan ürünlerden birisi de buğday unudur. Bu un çoğunlukla kedilerin besin dengesinin düzenli olması için kullanılır. Fakat kedilerin vücutlarına oldukça zararı olan ürünlerin arasındadır. Bunun dışında kedi mamalarının içerisinde kesinlikle bulunmaması gereken maddelerden birisi de propilen glikoldür. Bu malzeme kedi mamalarının içerinde koruyucu ve tatlandırıcı katkı maddesi olarak eklenir. Fakat son derece kedilerin sağlığını tetikler. Özellikle çok ucuz kedi mamalarının içerisinde bulunur. Bunun için kedilerin propilen glikol içeren kedi mamasını tüketmemesi gerekir.

Son olarak kedi mamalarının içerisinde kemik gübresinin bulunmamasına dikkat etmeniz gerekir. Kemik gübresinin herhangi bir besin değeri bulunmamaktadır. Üstelik bu yan ürün kanserojen içerikli bir maddedir. Aşağıda hem kaliteli hem kanserojen ürün içermeyen hem de ucuz La Vital mama türleri hakkında detaylar açıklanmaktadır:

·        La Vital Sensitive Salmon Hassas Yetişkin Kuru Kedi Maması: Bu mama sindirim ve deri sorunu yaşayan hassas yetişkin kediler için üretilmektedir. Mamayı tüketen kedilerin derilerinde kepeklenme durumu ortadan kalkar. Bununla birlikte tüylerde matlık ve dökülmeler de son bulur. İçerisinde yer alan yağ asitleri sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. 12 ay ve üzeri yetişkin kediler için uygundur. Hem kolay sindirilebilir hem de maliyet açısından uygun fiyatlı kedi mamalarındandır.

·        La Vital Maintanance Tavuklu Yetişkin Kedi Maması Mamanın içerisinde tavuk eti bulunmaktadır. Protein ağırlık içeriklere sahip olduğu için sindirimi kolay bir şekilde sağlar. Düşük magnezyum özelliği ile böbrekler daha düzgün bir şekilde çalışır. Bu mama sayesinde kedilerin kemik ve kas yapıları da gittikçe güçlenir. 12 ay ve üzeri kediler için uygundur. Kedilerin vitamin almasına destek olur. La Vital kedi mamasının içerisinde kalsiyum ve fosfat oranı eşit miktardadır. Mama, işlenmiş hayvansal protein, mısır, pirinç, hayvansal yağ, buğday, ringa balığı unu, kurutulmuş yumurta ürünleri, kurutulmuş hindiba posası gibi ürünler barındırır. Bu mamanın serin ve kuru bir yerde saklanması gerekir.

Uygun Fiyatlı La Vital Kedi Mamaları

Uygun fiyatlı La Vital kedi mamalarının tercih edilmesinde dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Kedi maması satın alınırken kedinizin türüne göre mamanın alınması gerekir. Bunun için de etiketin üstünde yer alan ürünün hangi malzemelerden yapıldığına bakılması gerekir. Mamanın muhakkak kediler için uygun olduğu paketin üzerinde yazılmış olmalıdır.

Kedinizin sağlıklı beslenmesi için mama alırken aynı zamanda paketin üzerinde yer alan içindekiler bölümüne bakılmalıdır. İçindekiler bölümünde kanserojen içerikli maddelerin bulunması durumunda kedi için doğal maddelerden oluşan mamayı almalısınız. Mamanın kullanımını da çok iyi bir şekilde yapmalısınız. Bu yüzden kedi mamasının paketinin üzerindeki kullanım kılavuzu dikkatlice okunmalıdır. Ne kadar oranda ve ne sıklıkla mamanın kediye verilmesi paketin üzerinde ayrıntılı olarak yazmaktadır.

Alacağınız mamanın yavru, yetişkin veya kısırlaştırılmış kedilerin hangisine uygun olup olmadığına da bakmanız gerekir. Her kedinin tüketmesi gereken mama türüne göre farklılık gösterir. Aldığınız kedi mamasının paketinin üzerinde kesinlikle mamayı üreten firmanın iletişim bilgileri olmalıdır. Çünkü mama ile ilgili olumsuz durumların olması sonucunda bildirim için firma ile iletişime geçilmelidir.

Ambalajın üzerinde yer alan miktar ile ambalajın içindeki mamanın miktarı aynı olmalıdır. Paketlerde yer alan et oranları da incelenmesi gereken bir konudur. Et parçacıkları ile et katkılı ifade aynı anlamda değildir. Kedilerin beslenme programında hangi ürüne ihtiyaç duyuluyor ise, o ürün seçilmelidir. Et ürünleri içeren mamalar tavuklu, balıklı ve kırmızı etli anlamına gelir. Fakat bazı firmalar et ürünleri yerine kas ya da kemikten yapılmış maddeler eklemektedir. Bunlar tercih edilmemelidir.

Paket içerisinde birçok yiyeceğin un halinde dönüşmüş şekli görülür. Balık unu, mısır unu, kemik unu, vb. gibi maddeler de mamaların daha zengin içerikli olmasına katkı sağlar. Mama tercihi yaparken besin değerlerine bakılmalıdır. Hangi üründe vitamin ya da protein fazla hangisinde daha az buna göre ürün seçilmelidir. Kedilerin bazı dönemlerinde daha az protein ya da vitamin almalarına ihtiyaç vardır. Bu dönemlerde bu maddelerce zengin besinlerin verilmesi onların sağlıklarının riske atılması ve bu yüzden de hastalanmaları anlamına gelir.

Paketlerde yer alan etiketlerin üzerinde hem besin değerleri hem de koruyucu maddelerin hangi oranda olduğu yazar. Koruyucu maddeler mamaların daha uzun süre saklanması konusunda yardımcı olsa da besin değerlerinin azalmasına sebep olmaktadır. Bu sebepten dolayı etiketlere bakarak katkı maddesi az olan paketler tercih edilmelidir. Koruyucu maddelerin fazla olduğu mamalar kedilerde kanser riskinin artmasına da neden olur.  Mümkün olduğunca doğal ya da organik ürünler seçilmelidir. 

Organik olan mamalar, üretim aşamasında herhangi bir şekilde kimyasal bir madde ile temas olmamasıdır. Doğal olan mamalar ise yapay aromaların kullanılmamasıdır. Her iki durum birbirinden farklı olsa da doğal ya da organik mamalar diğer mamalara göre kediler için daha sağlıklıdır. Mamalar indirimde olduğu zamanlarda birden fazla paket alınabilir. Ürünleri alırken son tüketim tarihlerinin ne zaman olduğuna bakılmalıdır. Tarihi geçmemiş olmak şartı ile mamalar stok yapılabilir.

Aşağıda kedilerin türlerine göre uygun fiyatlı La Vital kedi maması çeşitleri hakkında ayrıntılar tek tek anlatılmaktadır:

·        La Vital Sensitive Ördekli Yetişkin Kedi Maması: Bu mama özellikle metabolizması yavaş olan yetişkin kediler için önerilmektedir. Kedilerin eklem, kemik ve kas yapılarının daha çok güçlenmesine yardımcı olur. 7 yaş üzerindeki kedilerin kullanması için üretilmiştir. İçerisinde %10 oranında ördek, ringa balığı unu, sodyum klorür, potasyum klorür, dikalsiyum fosfat, kurutulmuş yumurta ürünleri, ayçiçek yağı, kurutulmuş pancar posası gibi ürünler bulunur. Derisinde sorun ve hassasiyet yaşayan kediler için uygun bir mamadır.

·        La Vital Küçük Irk Somonlu Yavru Kedi Maması: Yavru kedilerin büyümeleri ve gelişmeleri için etkili olan La Vital mama türlerinden birisidir. Sindirim sisteminin düzenli bir şekilde faaliyet göstermesine destek olur. Bağışıklığın düşük olduğu zamanlarda bağışıklık sistemini düzene koyar. Bağışıklık ve sindirim sisteminin kolaylığını sağlayan frukto-oligosakkarit bulunur. Yavru kedilerin büyümeleri için mamanın içerisinde balık yağı ve yüksek kaliteli proteinler yer alır. GDO’lu ürünler kesinlikle mamanın içerisinde yoktur. Derisinde hassasiyet olan kediler için de bu mama türü oldukça uygundur.

·        La Vital Sterilised Kuzu Etli Kısırlaştırılmış Kedi Maması: Mama, kısırlaştırıldıktan sonra hormonlarında değişim içerisinde olan kedilerin fazla kilo almalarının önüne geçilmesi için üretilmiştir. Yani bu mama kilo kontrolünün yapılmasını sağlar. Aynı zamanda ürün kolay sindirilebilir özelliktedir. Düşük magnezyum içermesinden dolayı kedilerde meydana gelen böbrek hastalıklarının da iyileşmesine yardımcı olur. Hiçbir koşulda mama kimyasal özellikte olan katkı maddeleri bulundurmaz. Mamanın içerisinde %12 oranın kuzu bulunmaktadır. Bununla birlikte mısır glüteni, keten tohumu, kurutulmuş maya, bitkisel lifler, arpa, patates proteini, buğday, pirinç yer alır.

·        La Vital Sensitive Somonlu Yetişkin Kedi Maması: Mamanın içerisinde hayvansal protein, mısır, buğday, pirinç, Ayçiçek yağı, sodyum ve fosfat yer almaktadır. Paket 12 kilogram halinde satılır. Fakat uzun süre saklanabilme özelliğinden dolayı herhangi bir sorun yaşamadan kullanılabilir. Birden fazla kedisi olanlar için ekonomik bir şekilde kullanılabilir. Mamanın kullanımı kedilerin kaç kilogram olduğuna göre farklılık göstermektedir. İçerisinde et olsa da tahıllar ile zenginleştiği için bağışıklık ve sindirim sistemini de destekleyici özelliğe sahiptir. Tüm ırklar tercih edebilir. Burada tüketim konusunda dikkat edilecek nokta kedilerin yaşıdır. Ürün sadece yetişkin kediler için uygundur. Diğer bir ifade ile belirtmek gerekirse, 1 yaşının altındaki kediler bu mamayı tüketmemelidir. Sindirim konusunda sıkıntı yaşayan kediler rahat bir şekilde tüketebilir.

·        La Vital Hairball Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması: Mamanın probiyotik içeriği bulunmaktadır. Magnezyum oranı düşük olduğu için böbrek ile ilgili hastalığı olan kediler rahat bir şekilde tüketebilir. Kedilerde dönemsel olarak tüy dökme ya da tüy yumağı yutma gibi alışkanlıklar görülebilir. Mamada yer alan maddeler sayesinde yutulan tüyler denetim altına alınır ve bu şekilde kedilerin zarar görmesi engellenir. Kediler tüy yuttuğunda sindirim konusunda da sıkıntılar yaşamaktadır. Fakat mamada bulunan ek besinler sayesinde yutulan tüyler daha kolay sindirilir. %10 oranında kuzu bulunduğu için protein açısından zengin olan La Vital kedi mama türlerinden biridir. İçerisinde aynı zamanda metabolize edilebilen enerji de bulunmaktadır.  Paket 1,5 kilogram olarak satılır. 1 yaşından büyük olan tüm kedilerin kullanımı için uygundur.

 

 

 

Lavital Hairball Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması 1,5 Kg
-17 % Stokta yok
Marka: La Vital Ürün Kodu: 800-103844
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){background: #ddd;} .teknikDetay li:nth-child(even){background: #fff;} .teknikDetay .t1 {display: inline-block;width: 30%;} .tekn..
65,28TL 79,00TL
Vergiler Hariç:65,28TL
Lavital Kitten Somonlu Yavru Kedi Maması 1,5 Kg
-21 % Stokta yok
Marka: La Vital Ürün Kodu: 800-103838
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){background: #ddd;} .teknikDetay li:nth-child(even){background: #fff;} .teknikDetay .t1 {display: inline-block;width: 30%;} .tekn..
62,46TL 79,00TL
Vergiler Hariç:62,46TL
Lavital Kitten Somonlu Yavru Kedi Maması 1,5 Kg + 500 Gr Hediyeli
-17 % Stokta yok
Marka: La Vital Ürün Kodu: 800-104704
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){background: #ddd;} .teknikDetay li:nth-child(even){background: #fff;} .teknikDetay .t1 {display: inline-block;width: 30%;} .tekn..
65,28TL 79,00TL
Vergiler Hariç:65,28TL
Lavital Kitten Somonlu Yavru Kedi Maması 12 Kg
-35 % Stokta yok
Marka: La Vital Ürün Kodu: 800-103839
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){background: #ddd;} .teknikDetay li:nth-child(even){background: #fff;} .teknikDetay .t1 {display: inline-block;width: 30%;} .tekn..
206,74TL 319,00TL
Vergiler Hariç:206,74TL
Lavital Sensitive Ördekli Yetişkin Kedi Maması 1,5 Kg
-17 % Stokta yok
Marka: La Vital Ürün Kodu: 800-103845
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){background: #ddd;} .teknikDetay li:nth-child(even){background: #fff;} .teknikDetay .t1 {display: inline-block;width: 30%;} .tekn..
65,28TL 79,00TL
Vergiler Hariç:65,28TL
Lavital Sensitve Somonlu Yetişkin Kedi Maması 1,5 Kg
-21 % Stokta yok
Marka: La Vital Ürün Kodu: 800-103840
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){background: #ddd;} .teknikDetay li:nth-child(even){background: #fff;} .teknikDetay .t1 {display: inline-block;width: 30%;} .tekn..
62,46TL 79,00TL
Vergiler Hariç:62,46TL
Lavital Sensitve Somonlu Yetişkin Kedi Maması 12 Kg
-34 % Stokta yok
Marka: La Vital Ürün Kodu: 800-103841
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){background: #ddd;} .teknikDetay li:nth-child(even){background: #fff;} .teknikDetay .t1 {display: inline-block;width: 30%;} .tekn..
196,34TL 299,00TL
Vergiler Hariç:196,34TL
Lavital Sterilised Kuzu Etli Kısırlaştırılmış Kedi Maması 12 Kg
-34 % Stokta yok
Marka: La Vital Ürün Kodu: 800-103848
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){background: #ddd;} .teknikDetay li:nth-child(even){background: #fff;} .teknikDetay .t1 {display: inline-block;width: 30%;} .tekn..
196,34TL 299,00TL
Vergiler Hariç:196,34TL
Lavital Sterilised Somonlu Kısırlaştırılmış Kedi Maması 12 Kg
YENİ Stokta yok
Marka: La Vital Ürün Kodu: 800-103843
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){background: #ddd;} .teknikDetay li:nth-child(even){background: #fff;} .teknikDetay .t1 {display: inline-block;width: 30%;} .tekn..
299,00TL
Vergiler Hariç:299,00TL
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)