Kategoriler
Alışveriş Sepetim

Brit Care Kedi Maması

Brit Care

Brit Care kedi mamaları dünyanın en çok tercih edilen ve en popüler mamaları arasındadır. Kedilerin her yaşına ve her ihtiyacına uygun birçok farklı form ve lezzette olacak şekilde farklı gramajlar ile üretilmekte olan Brit Care kedi mamaları piyasadaki en kaliteli kedi mamaları asında gösterilmektedir. Kedinin yaş, kilo ve sağlık durumuna en uygun olan kedi maması seçilerek dengeli ve düzenli bir beslenme sağlanabilir, böylece kedinin sağlıklı şekilde beslenmesi ve günlük besin ihtiyacını en iyi şekilde karşılayarak kaliteli bir yaşam sürmesi desteklenebilir.

Kedi maması seçimlerinde markalara çok fazla önem verilmese de bu durum kedilerin sağlığı açısından çok büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle bireyler seçim yaparken ilgili mamanın nasıl üretildiğine, hammaddelerinin neler olduğuna ve alınacak mamanın hangi yaş grubu için nasıl tüketilmesi gerektiğine özen göstermelidir. Brit Care mamalar tamamen kaliteli malzemelerden ve hammaddelerden uzman doktor ve diyetisyenlerin onayı ve görüşü alınarak üretilmektedir. Bu sebeple piyasadaki en kaliteli kedi mamaları arasında yerini almıştır.

Evcil hayvan bakımında evcil hayvanın anne sütünden kesilmesinden itibaren beslenme süresi başlar. Bu süreçte tüketeceği besinler evcil hayvanın yapabilecekleri, sağlık durumu, yavruluk, yetişkinlik ve yaşlılık dönemlerini nasıl geçireceği konusunda birer belirleyici etken halini alırlar. Bu sebepten seçilecek mamaların kedilerin bulundukları yaş dönemine ve kedilerin ihtiyacı olan besinleri alabilmelerini sağlayacak şekilde seçilmesi gerekir. Tıpkı insanların yemek seçtiği gibi kediler de mama seçebilmektedir. Her insan her yemeği yemekten hoşlanmaz veya her insan için her yemek faydalı olmaz. Bu durum kedilerde de tıpkı bu şekilde işler. Bazı kediler ırkına, cinsine veya yapısına bağlı olarak bazı mamaları yiyemez veya yememelidir. Bu yüzden her kedi aynı mamayı yememelidir. Dolayısıyla seçilecek kedi maması markasının her kedi türü için farklı biçim ve içeriğe sahip mamalar üretebilecek şekilde bir ürün yelpazesinin bulunması gerekir.

Brit Care kedi mamalarında ürün yelpazesi son derece geniştir. Kedilerin yaşı, ırkı ve cinsine göre çeşitli mamalar bulunduğu gibi kedilerin gördüğü tıbbî işlemlerden biri olan kısırlaştırmaya uygun kedi mamaları dahi bulunmaktadır. Bu sayede kedi sahibi olan ve besleyen bireyler gönül rahatlığı ile kedilerine özel olarak üretilen bu mamalardan alarak kedilerinin sağlık durumlarını ve yaşam kalitelerini korumuş olurlar.

Brit Care Markasının Tarihi

Brit Care kedi mamaları Brit markasının bir ürünüdür. Brit Care kedi mamaları Çek Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan bir şirket olan Brit tarafından üretilerek buradan dünyaya ihraç edilir. Bir aile şirketi olan Brit 1994 yılının haziran ayında kurulmuştur. 20 yılı aşkın süredir tecrübe ve gelenekleri çerçevesinde evcil hayvan maması üretimi yapan şirket, toplam 350 çalışanı ile birlikte evcil hayvanlar için en kaliteli ve sağlıklı mamaların üretimi konusunda çalışmaktadır. Şirket bünyesinde bulunan markalardan bazıları şunlardır:

·        Brit

·        Brit Care

·        Carnilove

·        Lets Bite

·        Brit Animals

·        Profine

·        Sams Field

Özel etiketli ürünleri üzerinden entegre bir hizmet sağlayan şirket, evcil hayvanların tümüne hitap eden mamaların yan sıra, bu hayvanların yaş grupları, ırkları, cinsleri veya içinde bulundukları durumlara göre kategorize edilmiş ürünler üretmektedir. Örneğin Brit Care kedi mamaları kendi içerisinde yavru kedi mamaları, yaş, kuru mamalar ve kısır kedi mamaları gibi bölümlere ayrılarak müşteri özelleştirmesi sağlanmıştır. Bu durum hem şirketin hem çalışanların hem de müşterilerin kendilerini evcil hayvanlara ve bu mamalara daha yakın ve daha sıcak kanlı şekilde yaklaşmasına olanak sağlamıştır.

Brit Care mama üretimi konusunda oluşturduğu felsefeyi takip ederek şirket imajını ve sempatisini koruyarak geliştirmeyi amaçlamaktadır. Şirket felsefesinin içerdiği konulardan bazıları şunlardır:

·        Evcil hayvan müşterilerinin sağlık ve refahına saygı duymak

·        Laboratuvar hayvanları üzerinde test yapılmaz ve yapılmasına şiddetle karşı çıkılır.

·        Hayvanlara yönelik herhangi bir zulme kesinlikle karşıdır ve tüm hayvan istismarlarını reddeder.

·        Evcil hayvan sağlığı üzerinde olumsuz etkisi olabilecek hiçbir içerik kullanılmaz.

Bu felsefenin oluşturulması ve korunması hem şirketin operasyonları için sağlam ve güvenilir bir yol çizilerek şirket misyon ve vizyonunun daha verimli şekilde belirlenmesini sağlamakta hem de müşterileri açısından şirkete karşı duyulan saygı ve sempatinin artmasını ve sağlam temeller üzerine oturmasını sağlamaktadır. Müşterileri şirketin bu felsefesini takip edişini ve buradaki maddelere bağlılıklarını şirketin yürüttüğü operasyonlar aracılığı ile gözlemleyerek tamamen güven duyarak ve gönül rahatlığı içerisinde şirket tarafından sunulan ürünleri satın alır ve evcil hayvanlarını beslerler.

Kalite yönetimi konusunda şirketin belirlediği bazı anahtar terimler bulunmaktadır. Şirket üretimini yaptığı ürünlerin bu standartlara uyduğunu taahhüt eder. Buna göre bu maddeler şu şekilde sıralanabilir:

·        Evcil hayvan sağlığı şirket politikası ve ilkesidir.

·        Premium ve süper premium tariflerde taze hazırlanmış kemiksiz tavuk veya somon kullanılır.

·        Soya, risk bileşenleri, GDO kullanılmaz.

·        Brit üretimi ISO 9001 ve HACCP kalite standartlarına göre sertifikalandırılmıştır.

Bununla birlikte Çek Cumhuriyeti'nde üç modern üretim tesisi işletilmektedir. Ürünler Rudna u Prahy' de bulunan yeni merkez depodan dağıtılmaktadır. Aynı zamanda şirket birçok sosyal sorumluluk projesi ve aktivitede yer almaktadır. Bu aktivitelere örnek olarak şunlar verilebilir:

·        Şirket uluslararası ticaret fuarlarında yer almaktadır. (Interzoo, Zoomark, Zoosphere, CIPS, Anido, vb.)

·        Şirket, Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenen uluslararası köpek ve kedi şovlarının sponsoru olmaktadır.

·        Köpek sporları, eğitim ve spor kinolojisi vb. gibi çeşitli ilginç köpek etkinliklerini desteklemektedir.

·        Şirket aynı zamanda Yardımcı Köpekler için Helppes Eğitim Merkezi ve Aura Canis Terapi Köpek Organizasyonu'nun sponsoru konumundadır.

 

 

Brit Care Kedi Mamaları Çeşitleri

Brit Care kedi mamalarında kedilerin her türlü yaş, ırk, sağlık ve durumlarına uygun mama bulmak mümkündür. Kedilerin içinde bulundukları şartlara uygun şekilde beslenmelerinin sağlıkları üzerinde büyük etkisi olduğunun bilincinde olan şirket tarafından geniş bir ürün yelpazesi dahilinde ürünler üretilmektedir. Buna göre Brit Care kedi maması çeşitlerine örnek olarak verilebilecek ürünler şunlardır:

·        Brit Care yavru kedi mamaları

·        Brit Care yetişkin kedi mamaları

·        Brit Care yaşlı kedi mamaları

·        Brit Care kısır kedi mamaları

·        Brit Care yaş kedi mamaları

·        Brit Care kuru kedi mamaları

·        Brit Care diyet kedi mamaları

Brit Care mama ürünleri içerisinde bulunan bu çeşitler de kedilerin içerisinde bulunduğu durumlara göre alınmalıdır. Örneğin kedi anne sütünden henüz kesilmişse almanız gereken mama yavru kedi mamasıdır. Bununla birlikte kediniz ciddi anlamda az su tüketiyor ve su olduğu halde içmiyorsa yaş mama alarak kedinizin bu ihtiyacını karşılamasını sağlayabilirsiniz.

Bununla birlikte yetişkin kedi mamaları 1 ile 7 yaş arasındaki kedilerin sağlıklı bir şekilde beslenmesine ve gelişmesine yardımcı olan bir üründür. Yetişkin kediler için tam besleyici süper premium ve hipoalerjik bir mamadır. İçerisinde yüksek orandaki et içeriği ile fitness ve kas dokusunun korunmasına yardımcı olur. Farklı çeşitleri olan mama aşırı yağ yakımı sağlayan maddeler sayesinde kilo verme sürecini hızlandırır.

Hassas sindirime sahip olan ve kısırlaştırılan kediler için geliştirilen özel olarak geliştirilen çeşitleri de vardır. Sindirim sistemini daha sağlıklı olmasına ve sindirimin artmasına katkıda bulunur. Fakat bu seçim yapılırken uzmana danışılmalı ve bu durum riske atılmamalıdır. C vitamini ve HMF kompleksi sayesinde tartar ve plak oluşmasını engelleyerek ağız ve diş sağlığına katkıda bulunmakta olan bu mamaların doğru şekilde uygun kediler üzerinde kullanılması da son derece önemlidir.

Brit Care kedi maması süper premium bir mamadır. Tavuk etli, pirinçli, hindi etli, somonlu, geyik etli, ördek etli ve tahılsız olmak üzere pek çok farklı çeşidi vardır. Tüm çeşitler yetişkin kediler için olsa da kısırlaştırılan ya da kilo problemleri olan kediler için farklılık göstermektedir. Bu nedenle kedinize yedirmeden önce danışman hekiminize danışmak dostunuzun sağlıklı bir şekilde beslenmesi için son derece önemlidir. İçerisinde yer alan Psyllium lifi sayesinde sindirimi oldukça kolaylaştırır. Yaşamsal fonksiyonlarının performansının artabilmesi için içerisinde Taurin ve Arjinin gibi zorunlu maddeler bulunmaktadır.

Yaşlı kedi mamaları genellikle 7 yaş ve üzerindeki kedilerin kullanması tavsiye edilen bir mama çeşididir. Kediler de diğer canlılar gibi yaşlandıkça metabolizmaları değişmekte ve beslenme rejimleri de farklılaşmaktadır. Yaşlı kedilerin bakımı ve beslenmesi oldukça hassastır. Bağışıklığı düşmeye başlayan ve hareketliliği azalan kediler, çeşitli hastalıklara yakalanmaya daha açık bir hale gelecektir. Bu nedenle beslenme ihtiyaçlarına uygun mamaların tercih edilmesi gereklidir.

Yaşlı kedilerde en sık gözlenen sorunlardan biri diş ve diş eti problemleridir. Zamanla aşınan dişlerde kayıplar ve bozulmalar olabilmektedir. Yaşlı kedi mamalarının seçiminde çiğneme kolaylığı oluşturan ve diş yapısını güçlendirici içerikteki mamaların tercih edilmesi gereklidir.

Yaşlı kediler için mama seçiminde ön plana çıkan özelliklerden biri de sağlıklı kalorili mama seçimidir. 7 yaşından büyük kedilerde sindirim sistemlerinde bağlı olarak yağ emilimi azalmaktadır. Yağ emiliminin azalması ile ciddi kilo kayıpları oluşabilmektedir. Kedilerin bulunan kiloyu koruması veya gerekliyse kilo alması için veterinerin tavsiyesine uygun olacak şekildeki kalorili mamaların tercih edilmesi gereklidir. Sağlıklı bir kilo takibi için önemli olan kalorinin hangi besin maddelerinden alındığı ve hangi yağ içerikleri ile desteklendiğidir.

Brit Care Yavru Kedi Mama Çeşitleri

Yavru kedilerin bakımı gelişimlerini düzgün bir şekilde tamamlayabilmeleri için önemli bir dönemdir. Yavru kedi ürünlerinde seçimlerin büyük bir özen ile yapılması, içeriklerinin kontrol edilmesi gereklidir. Gelişimlerinin ilk dönemlerinde olan yavru kedilerin mümkün olan en iyi şekilde eksiksiz ve dengeli olarak beslenmeleri gerekir. Yalnızca bu sayede ilerleyen dönemde salıklarını koruyabilirler. Brit Care tarafından üretilen mamalarda bu etkenler göz önünde bulundurulur.

Yavru kedilerin sindirim sistemleri hassastır ve henüz içgüdüsel olarak temel besinlere ihtiyaç duymaktadırlar. İhtiyaç duydukları beslenme alışkanlığına uygun mama seçimi, bağışıklıklarının kuvvetlenmesi için en önemli adımdır. Uygun bir büyüme döneminde sinir sistemlerinin ve sindirim sistemlerinin doğru bir şekilde gelişmesi için ihtiyacı olan protein, yağ, karbonhidrat, mineral ve iz elementleri dengeli bir şekilde içeren mamaların tercih edilmesi gereklidir. Brit Care mamalar bu anlamda son derece kaliteli ve sağlıklıdır.

Yetişkin kedi mamaları hem kedilerin fizyolojik olarak mamayı yiyememesinden hem de gerekli olan besin maddelerini tam olarak içermemesinden dolayı yavru kedilere verilmemelidir. Tüm bu temel besin yapıtaşlarından mahrum kalan ve eksik beslenen yavru kedilerde, ilerleyen dönemlerinde çeşitli hormon bozuklukları, sindirim sistemi ve böbrek hastalıkları, cilt problemleri gibi sorunlar baş gösterebilmektedir.

Yavru kedi dönemlerindeki düzgün bir beslenme ve bakım eksikliğinden dolayı oluşan rahatsızlıklar maalesef yetişkinlik dönemlerinde ne kadar iyi bakılsalar bile iyileşme gözlenmeyebilmektedir. Bu nedenle bu sevimli dostların içinde bulundukları yaş aralığına göre uygun besinleri alabilecek şekilde beslenmesi gerekir. Yanlış beslenmeden dolayı oluşabilecek tüm bu sorunların önüne geçmek ve sağlıklı bir kedi yetiştirmek için içerikleri tam olan bir yavru kedi maması tercih edilmelidir. Brit Care yavru kedi maması, yavru kediler için gerekli tüm bileşenleri içermekte ve gelişme dönemindeki kediler için güvenle tercih edilebilirdir. Tüm dünyada 70’ten fazla ülkede binlerce kişi tarafından güvenle tüketilen Brit Care mama çeşitleri ülkemizde de birçok mağaza ve markette satışa sunulmaktadır.

Brit Care Kısır Kedi Mama Çeşitleri

Kedilerde kısırlaştırma işlemi, kedilerin hormonlarıyla birlikte beslenme alışkanlıklarını da değiştirmektedir. Kısırlaştırma işlemi ile kedilerde oluşan hormon değişikliklerine bağı olarak, kediler normal halinden daha az hareketli olabilmekte ve daha fazla yemek yeme eğilimi göstermektedirler. Ayrıca kısırlaştırılmış bir kedinin alması gereken besinler de normal kedilere göre farklılık göstermektedir. Brit Care bünyesinde bu durumlar için özel olarak üretilmiş kısır kedi mamaları bulunmaktadır.

Kedilerde kısırlaştırma işlemi sonrası gözlenen hareketsizliğe ve yeme isteğine bağlı olarak normal kedi mamasının verilmeye devam edilmesi kedilerde dengesiz ve sağlıksız kilo alımına sebep olmaktadır. Kilo problemi ise her canlıda olduğu gibi kedilerde de böbrek yetmezliği gibi istenmeyen rahatsızlıkların oluşmasına ön ayak olmaktadır. Kısırlaştırılmış Brit Care mamaları tüm bunlar göz önünde bulundurularak özel olarak hazırlanmaktadır.

Normal kedi mamalarındaki yağ oranı, kısırlaştırılmış kedi mamalarındaki yağ oranının neredeyse iki katı kadardır. Yağ oranının yanı sıra daha kolay sindirilebilir besinleri içermekte ve kısırlaştırılmış kedilerin ihtiyaç duyduğu protein ve mineralleri barındırmaktadır. Kısırlaştırılmış kedi mamaları özellikle erkek kedilerde idrar yolu taşı oluşumunun önüne geçmektedir. İçeriğindeki koruyucu ve onarıcı besin maddeleri ile kısırlaştırılmış kedilerin fonksiyonları ve metabolizması kontrol altında tutulmaktadır.

Piyasada birbirinden farklı birçok kedi maması markası ve çeşidi varken hangi mamanın kediniz için doğru mama olduğu konusunda kararsız kalıyor olabilirsiniz. Kediniz için doğru mamayı seçerken onun ırkı, yaşı, kısır olup olmadığı gibi özellikleri bilmeniz mama seçiminde size yardımcı olacak olan hususlar arasındadır. Elbette bu hususların yanında mamanın evcil hayvanınızın damak tadına da hitap etmesi gerektiğini unutmayınız. Aksi halde mamayı kedinize yedirmek hiç de kolay olmayacaktır.

Kedinin ırkına göre kedi maması seçimi yapacak olmanız, kedinizde genetik olarak var olan ve ilerde ortaya çıkabilecek hastalıkların önlenmesinde büyük rol oynar. Kedinizin yaşına göre mama seçmek de doğru besin değerlerini doğru zamanda almasına olanak sağlamaktadır. Eğer doğru zamanda doğru mama verilmezse, örneğin kısırlaştırılmış bir kedide normal mama kullanımına devam edilirse idrar yolu hastalıkları oluşma riski oldukça yüksek olduğundan bu davranışın yanlış olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple kısırlaştırma operasyonu geçirmiş bir kedi için kısırlaştırılmış kedi maması üreten markalardan birini seçmeniz gerekmektedir. Bu kuru mamalardan bir marka tavsiyesinde bulunmak gerekirse, Brit Care mamasının en çok tercih edilen markalardan biri olduğu söylenebilir. Bununla birlikte burada dikkate alınması gereken konu kedi mamasının kalitesinin yanı sıra kediniz için mama satın alırken doğru seçimi yapmış olmaktır.

Brit Care Kedi Maması

Hayatımızın sevimli dostları olan kediler evcil ve sevimli olmaları nedeniyle her yaştan insanın özellikle çocukların en iyi arkadaşı olmuşlardır. Durum böyle iken sevimli dostlarımızın sağlığı, bakımı ve yetiştirilmesi çok önemli bir hal almıştır. İnsan dostu olan kediler bakımı kolay olmakla birlikte zararsız hayvanlardır. Evimize aldığımız bu sevimli dostlarımıza herhangi bir zarar gelmesi veya hasta olmaları en çok bizleri üzmektedir. Bu yüzden bu dostlarımıza en iyi şekilde bakmak ve bakım yapmak mecburi hal alıyor.

Öyle ki bu sevimli arkadaşlarımızın durumuna, yaşına, cinsiyetine göre mama yedirmek gerekiyor. Kedi maması üreten markalar bu sevimli dostlarımızın yaşlarına göre üç değişik şekilde mama üretiyor. Bunlar yavru kedi maması, yetişkin kedi maması, yaşlı kedi maması olarak değişiklik gösteriyor. Yine aynı şekilde kedi maması üreten markalar bu sevimli arkadaşlarımızın cinsiyetine göre de farklı mamalar üretiyor. Örneğin sevimli arkadaşımız özellikle kısırlaştırılmış dişi ise özellikle onun için özel üretilmiş mama yedirmek daha faydalı oluyor. Mama seçerken diğer önemli kriterimiz ise kedimizin kilosu ve hareket durumu oluyor buna göre örneğin kedimiz kilolu ve hareketsizse onun için özel üretilmiş mama yedirmek gerekiyor.

Buradan özetle bu sevimli arkadaşlarımız için seçeceğimiz mama markası büyük önem arz etmektedir. Brit Care kedi maması özellikle doğallığıyla bu dostlarımız için sizin yerinize gereken özeni göstermektedir. Seçilecek mamanın içinde sevimli arkadaşlarımızda alerjik reaksiyona neden olabilecek herhangi bir karışımın olmaması, doğallığını koruması, içerisinde yeteri miktarda besin olması sevimli arkadaşımızın mutlu ve sağlıklı olması açısından da önemlidir.

Brit Care kedi maması geniş ürün yelpazesi ve müşterilerinden aldığı teşekkürlerle dostlarımızın dostu olmayı başarmıştır. Brit Care kedi mamaları 20 seneden fazla süredir evcil hayvan maması üreten bir şirket olan Brit bünyesindeki markalardan bir tanesidir. Bu tecrübeye güvenen şirket adımlarını bu tecrübe ışığında atarak daha fazla kişiye hizmet vermeyi ve güven içerisinde mama satın alınmasını sağlamayı amaçlar.

Brit Care kedi mamaları, kedilerin sağlıklı bir şekilde büyümeleri ve gelişmeleri için en önemli unsurların başında gelen kaliteli mama ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Evcil hayvanınızın anne sütünden kesildiği ilk dönemlerin itibaren dengeli bir beslenme planı içerisinde kaliteli kedi maması yemesi, yetişkin ve yaşlılık dönemlerinde de oldukça sağlıklı bir hayat yaşamalarına olanak sağlar. Brit Care mamalar bu görevin yerine getirilmesi konusunda müşterilerine yardımcı olurlar.

Tıpkı insanlarda olduğu gibi evcil hayvanlarda beslenme de onların sağlığı ve mutluluğu açısından oldukça önem taşımaktadır. Evcil hayvan sahipleri tarafından da mama satın alırken, mamanın kaliteli besin değerlerine sahip olması ve en çok tercih edilen mama ya da en iyi kedi maması olarak adlandırılan bir marka olması beklenmektedir. Aslında evcil hayvanınız için en iyi mama, onun ihtiyacı olan besin değerlerine en iyi karşılık veren mamadır.

Örneğin kediniz hareket etmeyi sevmiyor ise düşük tahıllı ya da tahılsız kedi maması almanız gerekmektedir. Aksi halde kediniz obez olabilir. Özellikle yaşlanan bir kediniz varsa, yaşlanmaya bağlı olarak da hareketlerinde azalma görüleceğinden yetişkin kedi maması kullanmaya devam ediyor olmanız son derece yanlış bir tercih olacaktır. Kediniz için en iyi mama seçimi, piyasadaki premium kedi mamaları olarak da adlandırılan markalardan seçmek ve kediniz için uygun formada üretilmiş olan çeşidini satın almanız gerekmektedir.

Brit Care kedi maması alırken kedinizin içinde bulunduğu duruma göre seçebileceğiniz mama çeşitleri ile hem kedinizin hem de kendinizin huzurunu sağlayabilir ve sevimli dostunuzla daha sağlıklı ve mutlu şartlar altında hayatınıza devam edebilirsiniz.

Ucuz Brit Care Kedi Mamaları

Tüm markalarda olduğu gibi Brit Care kedi mamalarının fiyatları arasında da çok büyük farklar oluşabilmektedir. Bu nedenle bireyler gerçekten ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve ekonomik durumlarını zora sokmayacak kedi mamalarını almak konusunda titiz davranma eğilimi gösterirler. Kedi mamalarının fiyatları birçok etken ışığında belirlenmektedir. Mamanın üretim yeri ve şeklinden mamanın içerisinde bulunan hammadde ve ürünler ile mamaların hitap ettiği kedi gruplarına kadar birçok etkene göre kedi mamalarının fiyatları değişiklik göstermektedir.

Brit Care mamanın içerdiği hammaddeler, hammaddelerin kalitesi, mamanın markası gibi etkenlere bağlı olarak kedi maması fiyatları da değişiklik gösterebilmektedir. Bunlara ek olarak satın alacağınız mamanın gramajına göre de kedi mamalarının fiyatları farklılık gösterebilir. Dolayısıyla bu noktada bir finansal analiz yaparak aksiyon almanız sizi ekonomik anlamda büyük bir avantaj sağlama noktasına getirebilir. Örneğin kediniz için bugüne kadar küçük paket mamalar alıyor iseniz ve durum bütçenizi zorlamaya başladıysa, aynı markanın 10 kg ya da 15 kg çeşitlerinden de bir seçim yapabilirsiniz.

Böylelikle büyük boy mama satın aldığınız hem mamanın markasından ve hem de kalitesinden ödün vermemiş olur, bütçenizi rahatlatmış olursunuz. Her üründe olduğu gibi Brit Care kedi mamalarında da ürünün gramajı arttıkça gram başına düşen ücrette azalma olur. Burada dikkat etmeniz gereken husus da büyük boy kedi maması satın aldığınızda, mamayı uygun saklama koşulları altında ve mama kabında tutmalısınız. Aksi halde satın aldığınız mamalar bayatlayabilir ve bayat kedi mamalarını sevimli dostunuz yemek istemeyebilir.

Kedi mamalarının içerikleri, mama fiyatlarının belirlenmesi hususunda büyük rol oynar. Brit Care ürünlerinin her biri farklı çeşit ve tipte hazırlansa da genel olarak mamalar içerisinde kullanılan içerikler şu şekilde sıralanabilir:

  • Balık, tavuk, ördek, dana gibi etlerden elde edilen hayvansal proteinler
  • Vitaminler
  • Mineraller
  • Torin ve arjinin gibi çeşitli aminoasitler

Tüm bunlara ek olarak sırf ekonomik nedenler göz önünde bulundurularak mama satın almak yanlış bir tercih olacaktır. Bu durum kedinizin sağlığına ciddi zararlar vererek geri dönüşü olmayan veya çok zor olan yollara girilmesine sebep olabilir. Bu nedenle hem alınacak olan mamanın kalitesine ve içerdiklerine dikkat etmekte hem de kedilerin günlük bakımının ve temizliğinin ihmal edilmemesinde fayda vardır. Kedi bakımında dikkat edilmesi gereken konulardan bazıları şu şekilde sıralanabilir: